• 6 770 780
  • E - R 8:30 - 17:00

MIS ERISTAB EDUKAID ETTEVÕTTEID MITTE NII EDUKATEST?

Kindlasti saab siin välja tuua suure hulga tegureid, kuid kahtlemata on üks olulisemaid klienditeenindus. Üldiselt kipub olema nii, et enamikel ettevõtetel on klienditeeninduse tase ehk teeninduskultuur pehmelt öeldes tagasihoidlik.

Seega tehes natukenegi midagi enamat, on võimalik konkurentidest oluliselt eristuda. „Hea klienditeenindus“ on muidugi subjektiivne mõiste, kuid enamik meist määratleb selle termini sisu selles kontekstis üsna sarnaselt: sa tunned, et sind peetakse oluliseks ja sinuga tegeletakse.

Siinkohal mõningad näited:

1) Kiire tagasiside päringule. Kui ei ole võimalik koheselt saata pakkumist, on väga tore teada, et sinu päringuga juba tegeletakse ja pakkumist on oodata nt. homseks. Kõige enam frustratsiooni tekitavam on kliendi jaoks oodata teadmatuses, kui tal on toote tarnega meeletult kiire ning mitmed tema muud väga kriitilised tegevused on just sinu tarnest sõltuvuses.

2) Teenusepakkuja tunneb sind ja läheneb sulle personaalselt. Näiteks küsib üle ega sa ei unustanud tellida toote A juurde ka toodet B, kuna oled seda alati varasemate tellimuste puhul teinud. Ja juhtumisi olingi seekord unustanud toote B tellimusse lisada.

3) Kiire tellimuse puhul helistab sulle 5 minutit pärast pakkumise heakskiitmist ning teatab, et kuna on sinu kandis liikumas, toimetab kauba sulle kohale tunni jooksul isiklikult.

4) Saadetisse on vahest sattunud pisikene kommikarp :)

Kas ei oleks tore, kui võiksid toodet või teenust hankides kogeda alati sellest teenindust?

Kui sul on valida kahe sarnaseid tooteid / teenuseid pakkuva ettevõtte vahel, kus ühe klienditeenindus on nö tavapärane, kuid teisel sarnaneb eeltoodud neljas punktis mainituga, siis kumma valiksid sina?

Siinkohal tahan tunnustada mõningaid ettevõtteid kellega minul isiklikult on olnud alati väga positiivne kliendikogemus:

  • Max 123 – IT-seadmete müüja, kellega koostööd tehes läheb nägu naerule.
  • Estravel – reisiteenuste pakkuja, kellele võid alati loota
  • Matsimoka – naturaalsed lihatooted koos ülisõbraliku teenindusega.

Järgi ülaltoodud nõuandeid süsteemselt ja pidevalt ning sa näed, kuidas Sinu ettevõtte tulemused hakkavad kasvama.

Püüame alati eeltoodud nõuandeid ka ise järgida ning oleme panustanud ka FlexiData juures klienditeeninduse lahendustele, mis aitavad sul eeltoodud nõuandeid paremini ellu viia.

© 2024 Flexcom Solutions OÜ
Kasutuskogemuse parandamiseks kasutame lehel "küpsiseid".
Nõustun Keeldun